Wethouders Waarvandaan?

      1 reactie op Wethouders Waarvandaan?

De Bergense politiek is louter met zichzelf bezig. Men heeft een vreemde invulling van het politiek functioneren gevonden, om het eigen politieke disfunctioneren af te schermen.
Geen coalitie en oppositie meer, dat is het mantra. Een lijst met onderwerpen en gaan met die banaan. Er wordt in de gemeenteraad gediscussieerd en vervolgens een besluit genomen. Eigenlijk dus een soort coalitie en oppositie per onderwerp….
In tegenstelling tot wat eerder op Baldi.nu stond, is het de bedoeling dat in dat politieke spel de verschillen tussen de politieke partijen wellicht duidelijk worden. Opdat we (de burgers) nog kunnen zien waarom we op wie gestemd hebben. Als we door dat politieke bos de bomen nog kunnen zien staan….

Men staat nu voor de volgende stap. Het benoemen van de wethouders. Dat worden wethouders van de hele gemeenteraad. Zonder politieke binding.
Ik ben benieuwd hoe sommige raadsleden die bij een politieke partij zijn gegaan om die stoel te gaan bezetten, daarmee om zullen gaan. Kandidaten mogen solliciteren. Zal iemand als Jan Houtenbos (ex VVD en nu Ons Dorp), de vleesgeworden wethouder gaan solliciteren? Of Ron Karels (Kies Lokaal), om over Klaas Valkering (CDA) maar niet te spreken.
Zij zijn lijsttrekker van een politieke partij in de gemeenteraad. Lijkt me volgens het zelfbedachte systeem (wethouders van de hele raad, zonder politieke binding…..) van de gemeenteraad een niet verenigbare rol.
Hiermee worden de benoemingen een politiek spel.

De wethouderssollicitanten mogen ook van elders komen. Je ziet tegenwoordig een circus van rondtrekkende wethouders.
De afgelopen vier jaar is iemand uit Uitgeest van D’66 hier wethouder geweest en hij is nu al weer naar een andere gemeente. En eerlijk gezegd heb ik geen idee wat hij de afgelopen vier jaar voor ons dorp gedaan heeft. Onzichtbaar. En nee dat is geen communicatieprobleem, deze dagelijks bestuurder van de gemeente stond niet in contact met de gemeenschap. Hij is in Bergen verworden tot een manager met wat (mogelijke) politieke skills. Hij hoeft slechts het debat met de gemeenteraad te kunnen voeren. Of hij bekend is bij de inwoners telt niet…
Dat lijkt ons voorland te worden….

Wethouders maken politieke keuzes in de ontwikkeling en uitvoering van beleid. Elke week worden in de B&W vergadering besluiten genomen, die de inwoners direct raken. Kies je voor een uitvoering van zus of zo. Terrassen op het hele dorpsplein of ruimte voor kinderen die daar lekker rond kunnen spelen en rennen… Stel je de gemeenteraad voor de lokale belastingen te verhogen of houd je rekening met de stijging van de energieprijzen en inflatie…..
Wethouders zijn politici die hun voeten in de klei moeten hebben, weten wat er in de gemeenschap speelt. Ruiken en proeven, er tussen durven staan.
Vieze handen durven maken.

Dit hele systeem is bedacht in de achterkamertjes. In tegenspraak met hetgeen voor de verkiezingen beloofd is. Zonder duidelijk te maken wat de inwoners hiermee op schieten.

Het was Cicero die elke toespraak in de senaat van Rome beëindigde met de zin: “Overigens ben ik van mening dat Carthago vernietigd moet worden”. Ook als de toespraak over heel andere zaken ging, om iedereen aan Carthago te herinneren.
Ik zal elk politiek stukje hier afsluiten met: “Overigens ben ik van mening dat het idiote plan van de Sporthal-locatie, zonder sociale woningbouw, vernietigd moet worden.”
Om de raadsleden hieraan te herinneren……

1 gedachte over “Wethouders Waarvandaan?

Gesloten voor reacties.