Baas Klaas en anderen.

      3 Reacties op Baas Klaas en anderen.

We mogen stemmen. Op de kandidaten voor onze gemeenteraad. De afgelopen weken hebben de partijen campagne gevoerd en die kon bij mij geen warme gevoelens opwekken. Hoop politiek gedoe, veel geschreeuw weinig wol.

Baas Klaas werd in toenemende mate kwaad tijdens de campagne. De gemeenteraad besloot eerst met een krappe meerderheid niet te willen spreken over een aantal woningbouwlocaties. Best wel discutabele plekken voor huizen, maar ja er moeten huizen komen, dus…..
De VVD wilde niet over zijn graf heen regeren. Best wel rare uitspraak als je de komende verkiezingen als je graf ziet…. En daarbij komt dat elk besluit dat je neemt voor de toekomstige generaties is….
Wonderbaarlijk ook dat twee partijen (Gemeeentebelangen en BBB), die opgaan in “Ons Dorp” ook meteen meededen in het politieke spelletje dat gespeeld werd. Mijn verwachtingen voor deze nieuwe partij zijn wat getemperd.
Eigenlijk, is het beschamend dat het onderwerp woningbouw niet besproken werd. Elke partij wil woningen, je loopt altijd tegen grenzen aan van wat wel en niet kan, hoe ver wil je gaan? Het zou toch mooi voor de kiezers zijn als de partijen in een dergelijk raadsdebat hadden kunnen vertellen wat ze wilden op het gebied van woningbouw…. Hadden de partijen die nu het debat onmogelijk gemaakt hebben, gewoon tegen kunnen stemmen….. Hup met je “water voor de dokter”!

Daarna kwam de soap met de brieven die van de gemeente kwamen of toch eigenlijk van Baas Klaas van het CDA. Beetje stom, in de adrenaline van een campagne werd het groots opgeblazen (formeel terecht). Als ik mensen spreek in het dorp interesseert het ze geen snars. Baas Klaas overspeelt zijn hand. Doet alsof het van zijn partij komt en niet van hem. Vind ik een beetje slap…. En dat opstappen…. een wassen neus, gebeurt toch al na de verkiezingen, pure adrenaline .
Je merkt dat de emoties de overhand krijgen en dat belooft niet veel goeds voor de komende raadsperiode. Baas Klaas krijgt óf bij de verkiezingen, óf bij de vorming van het college van B&W het lid op de neus…. Te pletter gereden in dadendrang. Van zijn slogan “Rust en Resultaat” klopt minstens de helft niet.

Niet alleen Klaas wil Baas zijn…. ook de VVD (hoewel: dat graf….),
Ook KiesLokaal hoopt weer te scoren. Ze zijn mij een beetje te veel Middle of The Road geworden. Ze horen nu bij het establisment en dat zal ze opbreken.
“Ons Dorp” zet zichzelf als vernieuwers neer, maar doet dat met flink wat oude meuk, die al in de raad zit, of zat. Die heb ik niet echt op nieuwe gedachten kunnen betrappen. Is “Ons Dorp” de spreekwoordelijke oude wijn in nieuwe zakken?
En wat blijft dan over. Een linkse partij. Laat duidelijk zijn: ik sta niet voor niets niet op de lijst van de PvdA in onze gemeente. Ik vind dat ze schromelijk in de fout gegaan zijn rond het plan rond de Sporthal alhier(alleen maar koopwoningen op de laatste grote locatie van Egmond aan Zee). GroenLinks Bergen dan? Tja die waren er mede debet aan, dat het debat rond de woningen niet doorging. Teveel woningen in het open gebied? Tja, maar waar dan wel?
En D’66 past me op geen enkele manier. Wat quasi vernieuwend, ietwat elitair…ver weg van de “Gewone Mens” Ik heb hun wethouder, die hier niet woont, nog nergens op kunnen betrappen….. Zelfs geen fouten… maar ja als je niks doet maak je ook geen fouten.

Blijft over Je zus Leeft. (ach die posters…..) Alsjeblieft mensen, daar niet op stemmen. Een bergje “coronadenkers” , onder de naam van Jezus Leeft. Geen “Hadjememaar” in onze Gemeenteraad, we hebben al genoeg ellende in het pluche.

Kortom het uitbrengen van de stem is (ook voor mij) een zoektocht, een puzzel. Ik denk dat ik op iemand ga stemmen, die in het Dorp (Derp) woont en waar mensen ook terecht kunnen met vragen. En die daar ook wat mee doen. Iemand die weet wat er leeft in het dorp. Het mag ook iemand uit De Hoef zijn….
Binnen de vakbeweging koppelen we altijd individuele problemen van mensen aan collectieve oplossingen. Dan houd je contact met de mensen waarover het gaat. Als het fout gaat weten ze je te vinden…Zouden ze in Bergen ook kunnen doen. Gewoon in die vier jaar met mensen praten over hoe het met ze is, wat ze vinden, waar ze zich zorgen over maken.

Tja of toch die Burgerraden invoeren……

3 gedachten over “Baas Klaas en anderen.

  1. Michel Heusy

    Goed geschreven Jan. Ik heb mezelf verkiesbaar gesteld omdat ik midden tussen de inwoners sta en weet wat er leeft. Ik hoop dat ik het verschil kan gaan maken.
    Vriendelijke groeten van Michel Heusy

    1. Jan Stam Auteur bericht

      Angelo, wees gerust…. Mij hoef je niet serieus te nemen. Als je dat niet wilt😏

Gesloten voor reacties.